Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Sam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Mier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Mar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Lun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Joi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Vin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Joi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Mar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Lun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Sam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Mier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Mier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Mier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Mar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Mar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Joi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Mar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Lun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Lun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Asculta-ma

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Asculta-ma la data de Mar Noi 04, 2008 5:09 pm

Sanja-Adriana

muritor de rand
Asculta-ma

Asculta-ma cand bate vantul
Si vine iarna de ma ninge
Cand am cutreierat pamantul
Si vesnicia mi se stinge

Asculta-ma cand mi se lasa
O noua liniste-n oglinda
Cand stelele imi cad pe casa
Si vesnicia ma colinda

Asculta intristarii mele
Asculta-mi inima saraca
Vorbeste-mi,Doamne,dintre stele
Si spune-i inimii sa taca

Asculta-ma cand inca ploua
Si-mi sufla peste umeri vantul
Cand mi se face luna noua
Si mi-am cutreierat pamantul...

sanja-adriana

poate sa intrebe vasul de lut pe olar-De ce m-ai facut asa?
stii ce ma gandesc-imi vine greu sa te numesc Antihrist?Cineva trebuia sa traiasca si poate ca eu am fost cea mai potrivita

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Asculta-ma la data de Mar Noi 04, 2008 5:14 pm

Anticristul

eliberat
Nimeni nu si cunoaste rolul ce are de indeplinit pe scena vieti.
Te admir enorm,prin ceea ce scrii.Nu inteleg ,totusi.Ai cumva o viata tulburata de anumite necazuri?Totul e atit de trecator,incit nu merita sa le iei in seama.Totusi e mult mai usor de dat sfaturi decit sa le traiesti.
Cu stima Anticristul.

3 Re: Asculta-ma la data de Mier Noi 05, 2008 10:51 am

Sanja-Adriana

muritor de rand
Daca vei citi cu atentie 2 Corinteni 7-10 vei citi povestea vietii mele iar daca iti voi zice ca desi nu Il cunosteam pe Cristos totusi El a venit la patul meu pe cand eram in moarte, I-am vorbit si El mi-a raspuns , apoi m-a atins si in urma am fost vindecata de septicemie intr-o secunda, vei crede? Dar toate au fost cat se poate de adevarate iar martorul sunt chiar eu
Si au trecut 7 ani de atunci
cu drag
sanja-adriana

4 Re: Asculta-ma la data de Mier Noi 05, 2008 4:10 pm

Anticristul

eliberat
Eu nu voi nega o realitate traita de tine.
Depinde insa daca stii cine a fost persoana?Ti-a spus el ca se numeste Cristos ,sau ti0au spus alti.Purea tot asa s-o faca Dumnezeu,si nu Cristos.Depinde.Nu neg nimic,doar vreau sa verific ceva.Scuze ,daca nu mai inteles corect.

5 Re: Asculta-ma la data de Mier Noi 05, 2008 8:25 pm

Sanja-Adriana

muritor de rand
nu mi-a spus nimeni nimic, putea sa fie Dumnezeu, oricum a fost o minune pentru ca au venit toti doctorii sa ma vada stiind ca a doua zi eu trebuia sa nu mai fiu de fapt.Nimeni nu a putut pricepe ce s-a intamplat si eu nu am spus atunci nimanui pentru ca nici eu nu stiam inca despre ce e vorba.Dar apoi am citit in Cuvantul lui Dumnezeu si am gasit acolo cuvant cu cuvant ce mi-a spus mie Cel ce a venit atunci"Am fost trimis sa-ti dau putere"Apoi mana care mi-a desenat pe trup cele 5 dreptunghiuri,razele de lumina care au tasnit din degetele Lui si care s-au indreptat spre cele 5 dreptungiuri,degetul care a desenat asa cum desena Isus in nisip cand i-a fost adusa in fata femeia pacatoasa si vocea aceea... nu pot sa o descriu... mi-a ramas pentru totdeauna in suflet, as recunoste-o oriunde as fi,oricand.Cine a fost? crezi ca mai are importanta odata ce eu nu am mai fost eu cea de dinainte si toata viata mea s-a schimbat din temelie?

6 Re: Asculta-ma la data de Mier Noi 05, 2008 8:38 pm

Anticristul

eliberat
Important este ca te-ai vindecat.Cel mai important.Dar important este si sa stii cine a fost,deoarece tu spui ca a fost Cristos si poate a fost altcineva.Daca nu ai spune ala sau ala ,atunci da , nu ar avea importanat.Daca a zis :Am fost trimis .Atunci a fost un inger.Caci in ivrit inger inseamna trimis.Stii ca povestea cu scrisul pe nisip e discutabila?Si stii de ce?
Pentru ca niciodata evrei nu ar fi facut asa ceva.Sa aduca numai una din parti la judecata.Este scris sa i aduca pe amindoi.Si ei nu s ar fi facut de ris in fata lui Isus .Ca daca el i ar fi intrebat ;Dar cu cine a pacatuit doamna ?Ce i ar fi raspuns ei?
Sa nu crezi ca vreau sa neg ceva din ce spui,eu vreau doar sa stii tu adevarul despre tine asa cum trebuie si nu cum i ti soun alti.
Cu stima Anticristul,prietenul lui Isus.

7 Re: Asculta-ma la data de Mier Noi 05, 2008 8:51 pm

Sanja-Adriana

muritor de rand
si poate am uitat ce a fost mai important-dupa ce a terminat a venit din nou langa mine si mi-a zis:Acum, scoala-te si du-te! in mintea mea nu auzeam decat atat:"Scoala-te!" si ...m-am sculat, cu perfuziile atarnand dupa mine am luat-o de-a lungul culoarului de la reanimare pe la 4 dimineata ca erau sa moara asistentele de groaza cand m-au vazut stafie umbland ca prin vis dar zambind.De mi-ar fi spus -suie-te pe pereti- as fi facut-o imediat fara sa ma indoiesc ca pot.

8 Re: Asculta-ma la data de Mier Noi 05, 2008 8:56 pm

Anticristul

eliberat
Si eu am vazut un caz asemanator.La Dumnezeu nu e nimic cu neputinta.Caci el a creiat omul din nimic ,cum nu ar putea sa repare o stricaciune oarecare.

9 Re: Asculta-ma la data de Joi Noi 06, 2008 5:22 am

Cactus

inger
corect; la EL totul este posibil; am avut si io parte de o intamplare - nu legata de sanatate, dar intr-un moment de rascruce al vietzii... poate am sa va povestesc...Dar e adevarat ce atzi scris voi huggles

Nu e nimic mai trist decât tristețea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Luzerii nu moare niciodata, de nici un fel, never, nicicand; Eu ieste unu' dantri iei. (Cactus Perfectus)

10 Re: Asculta-ma la data de Joi Noi 06, 2008 8:03 am

Garrybaldi

vrajitor
Cu ani in urma, desi abia intrat in adolescenta, am avut parte de o serie de necazuri, in urma carora, poate, am ajuns la spital bolnav de plamani.
Fara sa fiu religios ma rugam lui Dumnezeu sa mor, pentru ca mi se parea ca totul e pierdut, ca viata asta nu e pentru mine si nu doream altceva decat sa renunt la tot, sa nu mai fiu iar sufletul daca exista sa dispara pentru todeauna, sa fie sters, anulat.
In plus din cauza unui medicament faceam crize care ar fi putut fi fatale.
Intr-o dupa masa dupa ce am luat medicamentele adormind in dureri, sau piezandu-mi cunostinta, am avut un vis in care pluteam peste un camp cenusiu in toamna si am auzit o voce puternica fara sa pot distinge cuvinte, o voce ca un gand, dar nu al meu, care imi poruncea ca mai trebuie sa raman.
M-am trezit, criza trecuse si eu eram tot cu gandul la acea intamplare.
Dupa cam o ora a venit medicul si mi-a schimbat tratamentul iar din acel moment vindecarea a fost aproape.

11 Re: Asculta-ma la data de Joi Noi 06, 2008 8:07 am

Bulache

demon
In general asociem subconstientul cu diferite fenomene.In anumite cazuri subconstierntul se trezeste si comanda .De multe ori daca o ruda apropiata sau iubita iti vorbeste poate trezi subconstientul si revii la viata. Smile

12 Re: Asculta-ma la data de Joi Noi 06, 2008 10:54 am

Sanja-Adriana

muritor de rand
Atata tot ca nu era nici o ruda apropiata care sa-mi vorbeasca si oricat de puternic ar fi acest subconstient tot nu o sa te poata vindeca de septicemie si nu numai, ca mai sunt cazuri-cancer,paralizie,orbire, nu sunt singulara si ma bucur pentru ca toti suntem o marturie inaintea celor care nu vor sa creada si, fiindca tot Dumnezeu le-a dat o imaginatie bogata, se straduiesc din rasputeri sa nege evidenta.
cu drag
sanja-adriana

13 Re: Asculta-ma la data de Joi Noi 06, 2008 6:52 pm

Fay

vrajitor
Bulache a scris:In general asociem subconstientul cu diferite fenomene.In anumite cazuri subconstierntul se trezeste si comanda .De multe ori daca o ruda apropiata sau iubita iti vorbeste poate trezi subconstientul si revii la viata. Smile

Cei care practica Yoga sustin ca subconstientul nostru detine deja, în profunzimile sale latente solutiile la toate problemele care ne framânta si ne poate îndeplini direct proportional cu intensitatea încrederii orice dorinta. El este servitorul, constructorul si sustinatorul corpului. Trebuie sa învatam cum sa ne folosim de el, si în ce mod sa-l comandam. O modalitate simpla de a dinamiza subconstientul este sugestia.

Dar altfel spus, si fara a fi practicant yoga, Dumnezeu este in noi.

14 Re: Asculta-ma la data de Vin Noi 07, 2008 12:07 pm

Sanja-Adriana

muritor de rand
Lasa-le, Admin, ca poate vor pricepe odata... Zicea Isus ucenicilor care Il intrebau: De unde dar a rasarit neghina cand a fost semanata samanta buna in ogor si Ii cereau permisiunea sa mearga si sa o smulga-Lasati sa creasca impreuna si graul si neghina ca nu cumva din greseala sa smulgeti si graul odata cu ea, pentru ca la vremea sfarsitului vor veni ingerii si vor strange intr- o parte graul si intr-alta neghina si aceasta va fi aruncata in foc.Dar cine stie , zic eu, de nu avem totusi fire care se vor dovedi a fi de grau mai pe urma chiar de acum par altceva. Smile

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum